IHA

İHA Ticari Pilot Lisansı Başvurusu (Resimli Anlatım)

Lisans başvuruşunuzun herhangi bir aşamasında sorun yaşamanız durumunda lütfen destek birimimize durumu e-posta yöntemi ile bildiriniz.
Destek Birimi: iha@omu.edu.tr

1-Yukarıda bulunan sorgulama hanesine TC Kimlik Numaranızı yazarak sertifikanızı, vesikalık fotoğrafınızı ve yüklü ise sağlık raporunuzu indiriniz.

2-http://iha.shgm.gov.tr adresine girerek aşağıdaki görselde kırmızı ile belirtilmiş “ Giriş Yap “ butonuna tıklayınız.

3-Açılan Ekranda Bireysel / Ticari seçeneklerinden BİREYSEL’i seçiniz ve TC Kimlik No ve Şifreniz ile Giriş Yapınız.

4-Açılan ekranda aşağıdaki görselde kırmızı ile belirtilmiş “ İHA Pilot Kayıt Başvurusu “ bağlantısına tıklayınız.

5-Açılan Ekranda Lisans Tipi olarak eğitim aldığınız sınıfa ait Ticari Lisans Tipini Seçiniz. Lisans tipini seçmenizin ardından ekran yenilenecek ve yeni yükleme alanları oluşacaktır.

6- Aşağıdaki ekran ile karşılaştığınızda ilk adımda sertifika.uzaytem.com adresinden indirdiğiniz sertifika, vesikalık ve sağlık raporu belgenizi ilgili alanlara yükleyiniz ve yükleme alanlarının altında bulunan 2 kutucuğu işaretledikten sonra “SHGM’ye Gönder” butonuna tıklayınız.

7- Tebrikler! Aşağıda görseli bulunan ekran ile karşılaşmanız İHA Ticari Pilot Lisansı başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirdiğiniz anlamı taşımaktadır. Lisans başvuruşunuzun herhangi bir aşamasında sorun yaşamanız durumunda lütfen destek birimimize durumu e-posta yöntemi ile bildiriniz.
Destek hattı: iha@omu.edu.tr